اقتصاد ایران در انتظار رشدهای دو رقمی

[ad_1]


به گزارش پایگاه خبری نقدینه؛ اسحاق جهانگیری عصر امروز در مراسم افتتاح موزه بانک ملی افزود: این اقدام کار فرهنگی ارزشمندی بود و برای تقدیر از مسئولان بانک در این مراسم حضور یافتیم.


معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: ایران کشوری بزرگ و متمدن است و آثار طبیعی و تاریخی مهمی در کشور وجود دارد که باید در چنین مکان هایی به نمایش گذاشته شود تا تاریخ و تمدن خود را به نمایش بگذاریم.


جهانگیری تاکید کرد: امروزه موزه‌ها تبدیل به مراکز علمی فرهنگی و تحقیقاتی شده‌اند و با تصمیماتی که در شورای میراث فرهنگی گرفتیم بخش خصوصی و دولتی در این حوزه وارد شده اند و اکنون حدود ۶۰۰موزه در کشور داریم.


وی با تاکید بر لزوم ایجاد موزه‌های تخصصی گفت: یکی از زمینه های فنی و تخصصی بانک و بانکداری است که از مظاهر زندگی مدرن به شمار می رود و در موزه بانک ملی به چگونگی مواجهه مردم ایران با این پدیده از گذشته تا کنون پرداخته شده است.


معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: موزه های تخصصی علاوه بر مسائل آموزشی و فرهنگی یکی از ابزارهای جذب گردشگر است و دولت به صورت جدی توسعه گردشگری را پیگیری می کند.


جهانگیری افزود: اخیرا در شورای اقتصاد برای اولین بار تصویب کردیم که شرکت‌های بزرگ دولتی باید هزینه های اجتماعی پرداخت کنند؛ ما باید به مسائل اجتماعی پیرامون کارهای بزرگ توجه کنیم که یکی از این مسائل حمایت از جامعه هنرمندان است خرید آثار هنرمندان برای این موزه نیز اقدامی در همین راستا به شمار می رود.


معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط اقتصادی کشور اظهار داشت: اقتصاد ایران باید بزرگ شود و رشد بالا و حتی دو رقمی به صورت مستمر برای چند سال داشته باشیم.


وی افزود: همه شرایط برای دستیابی به توسعه در کشور وجود دارد و باید راهکارهای دستیابی به این توسعه را پیدا کنیم.


جهانگیری با اشاره به قرارداد اخیر نفتی با شرکت توتال تاکید کرد: همه علاقمندان به ایران باید از امضای این قرارداد خوشحال باشند چرا که دلیلی برای مخالفت با آن وجود ندارد.


وی خطاب به مخالفان این قرارداد گفت: اگر با دولت مخالفت دارید با مردم مخالفت نکنید چراکه این کارها در جهت توسعه ایران است. به گزارش ایبنا؛ جهانگیری با بیان اینکه قرارداد با توتال شکست تحریم ها و سیاست جلوگیری از ورود پول به ایران بود، گفت: با این وجود عده ای با مخالفت با این قرارداد درصدد بدنام کردن مدیران هستند ولی باید از مدیران و سرمایه انسانی کشور حفاظت کنیم.


معاون اول رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: با سیاست های اقتصاد مقاومتی و اجماع و همدلی می‌توانیم بر مشکلات غلبه کنیم چرا که ایران کشوری ثروتمند است و منابعی چون نیروی انسانی دانشمند، بیشترین ذخایر نفت و گاز دنیا، موقعیت استراتژیک و سابقه صنعتی طولانی دارد که با این منابع می توانیم به توسعه و پیشرفت برسیم به شرط آنکه دستیابی به آن برای همه ما یک اصل باشد.


جهانگیری در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه بانک‌ها در توسعه ایران مهمترین نقش را دارند، اظهارداشت: بانک ها مشکلاتی دارند که همه ما با آنها آشنا هستیم اما جفا است که تنها مشکلات را بزرگ کنیم و خدمات آنها را نادیده بگیریم. نظام بانکی کارکنان شریفی دارد و همه باید دست به دست هم دهیم تا مشکلات برطرف شود.


معاون اول رئیس جمهور گفت: نیاز به افزایش سرمایه بانک‌ها و جذب منابع خارجی داریم، بانک‌ها باید تامین مالی بخش خصوصی را انجام دهند، همچنین نیاز داریم نرخ سود بانکی کاهش یابد که باید با کار کارشناسی در این زمینه‌ها اقدام کنیم و دولت نیز تامین مالی و کمک خواهد کرد

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *