برنامه جدید بانک مرکزی برای وام ازدواج

[ad_1]


به گزارش پایگاه خبری نقدینه، سیدعلی اصغر میرمحمد صادقی امروز در نشستی خبری افزود: بانک مرکزی با هدف کاهش صف دریافت کنندگان وام ازدواج با همکاری ۱۱بانک طرح ضربتی اعطای این وام را از ابتدای مرداد ماه تا پایان شهریور ماه در دست اجرا دارد که با اجرای این طرح تعداد افراد در صف از ۵۵۰هزار نفر به زیر ۱۰۰هزار نفر می‌رسد.


وی افزود: بانک مرکزی در این طرح تلاش می‌کند با کمک بانک‌های ملی، صادرات، تجارت، ملت، سپه، رفاه کارگران، کشاورزی، مسکن، توسعه تعاون، قرض الحسنه مهر ایران و پارسیان و با ابلاغ سهمیه های مربوط به هر بانک صف دریافت‌کنندگان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را به کمتر از ۱۰۰هزار نفر برساند.


میر محمد صادقی با تأکید بر اجرای قطعی تفاهم‌نامه بین بانک مرکزی و بانک های عامل این طرح و تسهیل در امر پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج گفت: بانک های عامل این طرح برای هر فقره وام ازدواج صرفاً باید یک نفر ضامن معتبر اخذ کنند.


این مقام مسئول بانک مرکزی با اشاره به اینکه بانک‌های عامل طرح باید اعطای وام ازدواج به مناطق محروم را در اولویت قرار دهند، تصریح کرد: این کار با اولویت پرداخت تسهیلات به مناطق محروم و به ترتیب ثبت نام در سامانه قرض الحسنه ازدواج انجام می شود.


مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی خاطرنشان کرد: بانک مرکزی در راستای اجرای بد «ج» تبصره ۱۶قانون بودجه سال ۱۳۹۶موضوع اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، تلاش می‌کند تمام متقاضیان وام ازدواج که قبل از سال ۱۳۹۵در سامانه قرض الحسنه ازدواج ثبت نام کرده اند بتوانند وام خود را دریافت کنند.


میرمحمد صادقی گفت: بانک‌های عامل در طول اجرای این طرح باید آمار عملکرد خود را در پایان هر هفته برای بررسی به بانک مرکزی ارسال کنند.


وی با بیان اینکه سامانه ازدواج از سال ٨٧ آغاز به کار کرده و تا ٢٥ تیرماه سال جاری ٣٣ هزار و ٦٠٠ میلیارد تومان وام قرض الحسنه ازدواج پرداخت شده است، افزود: بیشترین تعداد پرداخت وام ازدواج برای سال ٩٠ با یک میلیون و ٣٤٨ هزار فقره وام است. به گزارش ایبنا، مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی ادامه داد: از نظر مبلغی سال ٩٥ با حدود ٩ هزارو ٩٠٠ میلیارد تومان سال گذشته بالاترین رقم پرداختی بود.


میرمحمدصادقی دلیل این موضوع را نیز افزایش مبلغ وام ازدواج از ٣ میلیون تومان به ١٠ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: طرح ضربتی اعطای وام ازدواج از روز اول مردادماه سال جاری با همکاری ١١ بانک عامل و صندوق اجرایی می شود و تا پایان شهریور ادامه دارد.گفتنی است؛ در این نشست مدیران روابط عمومی بانک های مسکن، صادرات، ملت، ملی و پارسیان نیز حضور دارند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *