درخواست سرمایه‌گذاری ۱۳ میلیارد دلاری خارجی‌ها در ایران

[ad_1]


به گزارش پایگاه خبری نقدینه، فریال مستوفی گفت: بعد از برجام بسیاری از شرکت ها، موسسات و هیات های مختلف تجاری و بازرگانی از کشورهای مختلف دنیا و همین طور کشورهای همسایه برای سرمایه گذاری مستقیم به ایران آمدند و با آنها مذاکراتی انجام شد.


وی با بیان اینکه سازمان سرمایه گذاری های خارجی رقم درخواست برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی را ۱۳میلیارد دلار عنوان کرده است، گفت: براساس آماری که اخیرا اعلام شده از این ۱۳میلیارد دلار، ۳میلیارد دلار آن عملیاتی شده است.


عضو هیات نمایندگان اتاق ایران ادامه داد: نه تنها رقم ۳میلیارد دلار بلکه رقم ۱۳میلیارد دلار نیز با توجه به پتانسیل بالای ایران رقم بسیار کوچکی است زیرا تنها صنایع نفت و گاز ایران نیاز به ۲۰۰میلیارد دلار سرمایه گذاری دارد.


مستوفی تاکید کرد: تا زمانی که بسترسازی و ریل گذاری برای سرمایه گذاری خارجی نداشته باشیم و تا امنیت سرمایه گذار را حفظ نکنیم، نمی توانیم توقع داشته باشیم تا درها باز شود و سرمایه گذاران به ایران بیایند. به گزارش ایبنا، نایب رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی تهران گفت: امروزه سرمایه گذاری در دنیا به یک صنعت تبدیل شده است؛ صنعت سرمایه گذاری مانند دیگر صنایع رقابتی است و نباید تصور کنیم در جذب سرمایه تنها هستیم زیرا تمامی کشورهای دنیا نیز سعی در جذب سرمایه گذاری خارجی دارند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *