شاخص کل بورس ۴۲ واحد رشد کرد

[ad_1]


به گزارش پایگاه خبری نقدینه، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۵۷۸میلیون سهم و حق‌تقدم به ارزش ۱۷۵میلیارد تومان در ۴۱هزار نوبت مورد دادوستد شد و شاخص کل بورس با رشد ۴۲واحدی در ارتفاع ۷۹هزار و ۷۳۵واحد قرار گرفت.


بیشترین تاثیر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روزجاری به نام نمادهای خودرو، فخوز و پارسان شد و در مقابل نمادهای معاملاتی فارس، رمپنا و همراه با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص شدند.


شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز متعادلی را پشت سر گذاشتند به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۴واحد، کل (هموزن) ۳۵واحد، قیمت (هموزن) ۲۶واحد و آزاد شناور ۱۷۹واحد افزایش یافتند و شاخص‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۹۹واحد رشد و ۳۰۱واحد افت کردند.


بر اساس این گزارش؛ در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۱۵۶میلیون ورقه به ارزش ۸۹میلیارد تومان در ۲۲هزار نوبت، آیفکس ۱.۴واحد رشد کرد و در ارتفاع ۹۱۲واحد قرار گرفت.


همچنین در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکتهای تولیدی گاز لوله، بیمه تجارت نو، دامداری تلیسه نمونه، جوش و اکسیژن ایران، سرمایه‌گذاری ساختمانی نظام مهندسی ایران، کارخانجات مخابراتی ایران و …  پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام به تالار شیشه‌ای بازگشتند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *