صدور مجوز افزایش سرمایه بانک آینده به 30.000 میلیارد ریال

[ad_1]


به گزارش پایگاه خبری نقدینه، پس از موافقت بانک مرکزی  و سازمان بورس و اوراق بهادار، مراحل اجرایی افزایش سرمایه از مبلغ 8( هشت) هزار میلیارد ريال به مبلغ 16( شانزده) هزار میلیارد ريال آغاز شد و آگهی پذیره نویسی افزایش سرمایه در تاریخ پنجم اسفندماه 1394 از طریق جراید کثیر الانتشار به اطلاع عموم رسید.


درنهایت، پس از تصدیق تمامی مراحل قانونی صورت پذیرفته از سوی بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار، مرحله اول افزایش سرمایه در تاریخ 11 بهمن ماه 1395 محقق شده و دراداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری تهران به ثبت قانونی رسید.


در اجرای مرحله دوم، بانک مرکزی، مجوز افزایش سرمایه بانک آینده از مبلغ 16 ( شانزده ) هزار میلیارد ريال به مبلغ  30 (سی) هزار میلیاردريال از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران را صادر و انجام آن با رعایت قوانین و مقررات را ابلاغ کرد .


هیأت مدیره بانک آینده ابراز امیدواری کرد؛این افزایش سرمایه 14 (چهارده) هزار میلیارد ريالی منجر به ارتقای توانایی بانک در تجهیز و تخصیص منابع و ایجاد ترکیب مناسبی از درآمدها و بازدهی مطلوب و موردانتظار سپرده گذاران و سهامداران و هم چنین اصلاح نسبت های مالی بانک می شود.


همچنین، هیأت مدیره بانک آینده در نظر دارد؛ همسو با استانداردهای بین المللی و مدل جدید نظارتی بانک مرکزی ج.ا.ایران،تا پایان سال 1397، نسبت به افزایش سرمایه بانک از 30 (سی) هزار میلیارد ريال به 50 ( پنجاه) هزار میلیارد اقدام کند.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *