عبور مجدد آیفکس از مرز 910 واحد و ایستادن در پله 912 واحدی

[ad_1]


به گزارش پایگاه خبری نقدینه؛ امروز سه‌شنبه 27 تیرماه بیش از 79 میلیون سهم به ارزش افزون بر 255 میلیارد ریال در بازارهای اول و دوم دست به دست شد که معادل 50 درصد از حجم و 28 درصد از ارزش کل معاملات روز جاری فرابورس است.


در مجموع بیش از 154 میلیون سهم به ارزش بالغ بر 869 میلیارد ریال در 22 هزار و 356 نوبت معاملاتی در بازارهای فرابورس مورد دادوستد قرار گرفت.


شاخص کل فرابورس نیز با 1.36 رشد و تحت تاثیر مثبت کم‌تر از یک واحد از جانب نمادهای «بمپنا» و «ارفع» در ارتفاع 912 واحدی مبادلات امروز را پشت سر گذاشت. نمادهای «ارفع» و «بمپنا» علاوه بر این در میان نمادهای فرابورسی بیشترین افزایش قیمت را تا سقف 5 درصدی به همراه داشتند.


در جریان بازار همچنین توقف 11 نماد معاملاتی «آرمان»، «آریان»، «وملل»، «قشیر»، «شکبیر»، «ومهر»، «فالوم»، «وشمال»، «شصفها»، «زنجان» و «وتعاون» به دلیل در پیش بودن مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام در روز پایانی تیرماه، صورت گرفت.


نمادهای «لکما» و «کیسون» نیز به ترتیب بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در تابلوهای مبادلاتی بازار پایه به خود اختصاص دادند. بازار پایه امروز میزبان نقل‌وانتقال بیش از 58 میلیون سهم به ارزش بالغ بر 98 میلیارد ریال بود.


نتیجه دادوستدهای صورت‌گرفته در بازار اوراق با درآمد ثابت جابه‌جایی بیش از 461 هزار ورقه بهادار به ارزش افزون بر 451 میلیارد ریال بود.


امتیاز تسهیلات مسکن خردادماه سال جاری نیز با بیشترین استقبال از سوی خریداران و فروشندگان مواجه شد به طوری که در نماد آن بالغ بر 22 هزار ورقه تسه به ارزش 17 میلیارد ریال دست به دست شد. نماد تسه9603 همچنین با بیشترین قیمت نسبت به سایر اوراق تسهیلات مسکن مبادله شد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *